Відключення світла перестає бути перешкодою для навчання школярів завдяки підтримці від Українського фонду швидкого реагування та ГС «Мережа агенцій місцевого економічного розвитку».
Проєкт «Незламна генерація» реалізований вже в п’яти областях України, в тому числі у Дніпропетровській області. Тут 13 закладів у Брагинівській, Першотравенській, Троїцькій, Тернівській, Миколаївській, Зеленодольській і Покровській громадах отримали “пакети незламної генерації”. У жовтні команда проєкту здійснила моніторингові візити у зазначені громади, щоб переконатися — обладнання доставили і все готово для його роботи.
На Дніпропетровщині проєкт охопив понад 5,6 тисяч людей — це вихованці, учні та колективи закладів, які відтепер оснащені сучасними генераторами Könner & Söhnen KS 15-1E 1/3 ATSR, електрочайниками, LED-лампами, мережевими і зарядними пристроями, а ще ― наборами психоемоційного розвантаження для учнів (розмальовки, настільні ігри та ін.).
Повномасштабне вторгнення російської федерації, велика кількість внутрішньо-переміщених осіб, часті повітряні тривоги, ракетні удари, атаки дронів, комунальні проблеми — це те, з чим стикається місцеве самоврядування щоденно. Незважаючи на це, йде учбовий процес — діти здобувають у стінах рідних шкіл початкову і середню освіту. А проєкт «Незламна генерація» допоміг, шоб навчальний процес став безперебійним.
«Ми отримали класний, потужний генератор, це те, що необхідно в сьогоденні, бо зі світлом можливі проблеми, а тепер ми до них будемо готові», — каже Наталя Шевченко, директорка одного з ліцеїв Миколаївської громади.
«Для дітей є певним стресом тривоги, перебування в укритті, тож наше завдання — дбати про психологічне здоров’я діток, щоб вони були емоційно стабільні, не хвилювалися. Чудові настільні ігри допомагають розвивати уяву, мислення, бути більш згуртованими, бо ігри розраховані на групову роботу», — зазначає пані Ельвіра, практичний психолог ще одного закладу громади.
Тішимося, що відтепер учні громад, охоплених проєктом «Незламна генерація», будуть завжди зі світлом і зможуть зігрітися теплим чаєм та пограти на перерві з друзями в настільні ігри!
Цей проєкт реалізується ГС «Мережа агенцій місцевого економічного розвитку» завдяки програмі Український Фонд Швидкого Реагування, яку втілює IREX за підтримки Державного департаменту США.