20 січня у Павлоградському історико-краєзнавчому музеї відкрилася виставка паперових грошей з приватної колекції павлоградця Олександра Резниченка. Він ще зі шкільних років за цікавився збиранням монет, марок, побутових речей.

У виставковій залі можна побачити гроші часів Української революції 1917-1920 рр. Виставку присвятили Дню Соборності України, який святкується щороку 22 січня.

У музею підкреслюють, що гроші були не лише платіжним засобом, але і символом державності. Не дарма на них завжди зображені символи України ― тризуб, традиційні орнаменти, знакові будівлі та ін.

Викликають цікавість гроші часів Махна. Своїх грошей на «Вільній території Нестора Махна» не друкували, а робили «наддруківки» на царських грошах. Наприклад, ставили на царську монетку печатку з портретом Махна і написом «Армия Украины Махно».

«Є у мене в колекції гроші і з Буковини, і з Закарпаття. Деякі купюри коштують дуже дорого. Є гроші, які випускалися дуже маленькими тиражами і є рідкістю. Є дуже рідкісні», ― каже Олександр Резніченко.

Виставка працює до 12 лютого.

Leave A Reply