«Народна лялька — це цілий світ, народна історія, це збереження пам`яті для наступних поколінь. Це велике майбутнє української культури», — вважає майстриня Наталія Курпай, яка 16 травня представила у Павлоградському історико-краєзнавчому музеї колекцію мотанок.
Виставка членкині Національної спілки майстрів народного мистецтва Наталії Курпай «Лялькова історія. Живу… Творю… » символічно відкрилася в День вишиванки. Всі ляльки, представлені в музеї, створені Наталею власноруч. На виставці можна побачити понад 70 ляльок, які відтворюють багато образів української жінки: незламна, господиня, наречена, дружина, берегиня та ін. Також на виставці є мотанки, що виступають прообразами членів родини самої майстрині.
Творчий шлях Наталі почався у 2018 році з майстер-класу зі створення мотанок:
«Якось я переглядала стрічку у соцмережі й побачила оголошення про майстер-клас з народної ляльки. Захотілося зробити таку для своєї оселі. Моя перша Берегиня вийшла дуже милою, тож для закріплення матеріалу я зробила ще декілька ляльок сама», — згадує вона.
З того часу майстриня створила безліч ляльок, які роз’їхалися майже по всім регіонам України, а деякі помандрували навіть за її межі — у Чехію, Францію, Польщу, Німеччину, Канаду. Одна мотанка зараз подорожує по всім містам Японії, а потім її буде продано на благодійному аукціоні. Кошти, вилучені з продажу ляльки, направлять на допомогу дітям-переселенцям.
Наталія Курпай не лише створює унікальні автентичні мотанки, а ще й ділиться своїм досвідом з іншими — майстриня очолює дитячий гурток зі створення ляльок. Заняття проходять у філії Палацу творчості дітей та юнацтва «Веснянка».
Виставка Наталії Курпай у Павлоградському історико-краєзнавчому музеї відкрита для відвідування до 13 червня.