Анжела Куксенко є головою правління ОСББ з 2010 року. Зараз керує десятьма павлоградськими ОСББ, половина з яких колишні малосімейні гуртожитки. З 2022 року Анжела взялася за не менш відповідальну роботу ― волонтерство, і за ці роки разом з однодумцями допомогла відправити військовим прилади нічного бачення, Старлінки, амуніцію, спальні мішки, різні смаколики та іншу допомогу. Які досягнення за понад 10 років в керівництві ОСББ, та що мотивує і дає енергію працювати? Про це читайте в інтерв’ю step.dp.ua.

Анжела Куксенко ― сертифікована управляюча багатоквартирними будинками. Перший сертифікат отримала в 2020 році, потім підтвердила його у 2023-му.

«Перший мій будинок був саме малосімейним гуртожитком, у мешканців якого не було особистих договорів з енергетичною компаныэю. Ми робили дуже серйозну модернізацію мереж, узгоджували з РЕС, обленерго, і переводили всіх мешканців на особисті договори. Потім долучилися ще декілька таких гуртожитків, бо вони як близнюки, схожі один на одного, і проблеми в них були так само схожі», ― розповідає Анжела Куксенко.

В багатьох будинках зробили певні ремонти, замінили двері, вікна, встановили відеокамери, але найкоштовнішими були саме роботи з облаштування щитових.

«Зараз по двом будинкам співпрацюємо з фондом енергоефективності. В одному з них ми вже на завершальній стадії, поставили вікна на 1 млн 300, це вікна як загального користування, так і мешканців, що постраждали після терору росії. З іншим будинком ми тільки на стадії підтвердження заявки. Є будинки, в яких ми вже встановили камери у дворах, за власний кошт. Там голова правління може спостерігати в реальному часі, що відбувається. Беремо участь в різних проектах. Так, до повномасштабного вторгнення ми приймали участь в проєкті «Місто своїми руками», ставили вікна, ставили камери, приймали участь в програмі ПРООН, по якій встановлено дві камери. З початку повномасштабного вторгнення ми почали гуртуватися волонтерською групою та допомагати нашим колегам, головам правлінь, які пішли на фронт. Допомагаємо іншим волонтерам та деяким підрозділам», ― розповідає Анжела Куксенко.

Першим в березні 2022 року звернувся колега, керівник ОСББ, який працював в Марганці, але в той час був на фронті. Він попросив допомогти з ліками, харчами, рукавичками… Так почалася волонтерська робота.

«За цей час купували різні прилади, одяг, спальні мішки, старлінки…. В кінці 2023-го року виникла ідея створити благодійний фонд. Нещодавно ми його зареєстрували, він носить назву «Козацька зірка», ― анонсувала волонтерка.

На питання, де Анжела шукає натхнення і мотивацію, відповідає просто:

«Робота з людьми — це дуже важко, але натхнення з’являється якраз після спілкування з військовими та медиками, яким ми допомагаємо. Ось вони мотивують. Коли я погано себе почуваю, то намагаюся зателефонувати комусь із військових та спитати, як в них справи, що їм потрібно. Потреби знайдуться завжди. А коли ти шукаєш можливості закрити потреби військових, то на це і сили десь беруться. Також відволікаюся рукоділлям, малюванням. Допомагають проєкти на підтримку волонтерів. Нові знайомства також надихають, коли ти бачиш, що не один такий».

Детальніше ― у нашому відео:

Стаття і відео створені у рамках проєкту «Демократична інтеграція, стійкість, та залучення» (Ukraine-DARE), який втілює Democracy Reporting International (DRI) за фінансової підтримки Федерального Міністерства закордонних справ Німеччини. Думки та погляди, виражені під час заходу (або наведені в публікації), не обов’язково відображають позицію Федерального Міністерства закордонних справ Німеччини.

Share.
Leave A Reply