step.dp.ua

Більшість ветеранів не влаштовують заходи щодо їхньої реінтеграції до цивільного життя ― експерт

Фото ukrinform.ua

В Україні презентували результати дослідження і розроблену «Стратегію переходу та інтеграції українських ветеранів до освіти і робочої сили». На пресконференції в агентстві «Укрінформ» 26 вересня обговорили, в чому є недоліки сьогоднішньої системи реінтеграції ветеранів, як покращити цю систему через освіту і працевлаштування.

Більшість ветеранів зараз не влаштовують заходи з підтримки їхньої реінтеграції до цивільного життя ― ось один з висновків дослідження. Такі ініціативи потребують перегляду, доопрацювання і масштабування найкращих практик.

Кількість ветеранів в Україні постійно зростає. На початок року в Україні вже нараховувалося понад 1 млн ветеранів.

«За даними проведеного нами дослідження, 57% ветеранів не задоволені заходами з підтримки їхньої реінтеграції до цивільного життя. З урахуванням того фактору, що прогнозована кількість колишніх учасників бойових дій після завершення війни становитиме близько 10% населення, можна уявити масштаб проблеми. Тому всі наявні ініціативи щодо реінтеграції ветеранів потребують негайного перегляду, доопрацювання, а найкращі практики – масштабування», ― зазначила експертка ГО «Українська асоціація маркетингу» Олена Бучинська.

Лише 0,5% коштів, які йдуть на ветеранський сектор, виділяються на соціально-професійну адаптацію, це при цьому, що більша частина ветеранів визначає профорієнтацію і освіту своїми пріорітетами. Спеціалісти надали свої рекомендації, серед яких, створення системи опрацювання звернень ветеранів на гарячі лінії, розроблення онлайн-конверторів компетенцій, отриманих ветеранами під час військової служби, у цивільні професії. А також ― пріоритетів ветеранів у працевлаштуванні на держслужбу. На переконання авторів стратегії, можна досягти збільшення частки ветеранів серед працівників державного сектору до 30%.

«Я півроку був загублений і для мене було важливо віднайти сенс в цивільному житті. Всі цивільні здавалися чужими, я здавався собі іншим, забутим. І зрозуміло, що першу роль в інтеграції зіграла дружина, моя родина, а коли дійшла справа для роботи, я зрозумів, я зможу повернутися в нормальне життя, тільки повертаючи, таких самих як як. Тобто, це була така колективна рефлексія, коли я приймав на роботу ветеранів», ― зазначив ветеран Юрій Щирий, генеральний директор компанії «Агентство Індустріального Маркетингу».

Він зазначив, що в його компанії працює 35 ветеранів.

«З ветеранами потрібно спілкуватися на рівних. Важлива професійна реалізація і «потрібність» ветерана. Тут треба давати можливість працювати. Важливо формування культури ветеранських спілок», ― вважає Юрій Щирий.

«Ми реалісти і розуміємо, що все і одразу реалізувати неможливо. Тому запропоновані рекомендації розподілені на більш нагальні і на такі, які розраховані на втілення упродовж 3-5 років. Тому попереду нас чекає велика робота, потрібно буде розробити дорожню карту, консолідувати ресурси для реалізації стратегії та скоординувати зусилля партнерів у запровадженні змін», ― зауважила Бучинська.

ℹ️Проєкт «Стратегія переходу та інтеграції українських ветеранів до освіти і робочої сили» підготовлено ГО «Українська асоціація маркетингу» у рамках програми «Професійна освіта в Україні / Skills4Recovery», яка реалізується Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH за дорученням Федерального уряду Німеччини.

Exit mobile version