Журналісти разом з представниками Держпродспоживслужби відвідали одну з аптек м. Павлоград (район ПЗТО). Візит відбувся 26 березня в рамках моніторингу цін на ліки.
Нагадаємо, що у минулому місяці Рада національної безпеки і оборони України провела засідання, на якому розглянула зниження цін на ліки. Уряд, виробники та аптечні мережі визначили перелік зі ста препаратів, на які з 1 березня мали зменшитися ціни на 30%. РНО ухвалила рішення щодо регулювання націнки на ліки, проведення перевірок кінцевих цін.
«Павлоградське районне управління головного управління Держпродспоживслужби в Дніпропетровській області проводить щоденний моніторинг або цінове спостереження в аптеках з метою аналізу динаміки зниження цін на лікарські препарати. Так, станом на сьогодні, ми вже промоніторили 36 аптечних пунктів в Павлоградському районі», ― розповіла step.dp.ua Марина Кролевецька.
В аптеці на ПЗТО переписали ціни на ТОП-100 препаратів. Всі вони були в межах норми.
Марина Кролевецька зазначає, що якщо люди виявляють завищену ціну на ліки, вони можуть звернутися до Держпродспоживслужби.
«Можна звернутися із заявою як особисто, так і онлайн, заповнивши форму на офіційному веб-порталі головного управління Держпродспоживслужби в Дніпропетровській області, або надіславши в паперовому вигляді, ― зазначає спеціалістка. ― Якщо аптека не буде знижувати ціну, це може стати приводом для проведення позапланового заходу державного нагляду контролю. Треба мати інформацію щодо назви суб’єкта господарювання, його адреси, перелік препаратів, на які завищена ціна, рекомендовано ще мати чек або фото оцінника».
Читайте також: Держпродспоживслужба проводить моніторинг цін в аптеках Павлограда і Тернівки
Пенсіонери, які купували ліки в аптеці, в якій проводився моніторинг, зазначають, що на ліки йде значна частина пенсії.
«Не менше ніж тисячам гривень у мене виходить за один візит в аптеку», ― каже один з місцевих мешканців.
Проте деякі з опитаних зазначили, що чули про зниження цін на сто ліків і вже відчули зміни на своєму гаманці.
Ця стаття стала можливою за підтримки програми «Голоси України», яка є частиною Ініціативи Ганни Арендт і реалізується Лабораторією журналістики суспільного інтересу спільно з Європейським центром свободи преси та медіа і фінансується Федеральним міністерством закордонних справ Німеччини. Програма не впливає на редакційну політику, а даний матеріал містить виключно погляди та інформацію, отриману редакцією.