step.dp.ua

Музей Славутича: портал до «чорнобильської теми» (ФОТО і ВІДЕО)

Щорічно 14 грудня выдзначають День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС. У 1986 році за 75 км від станції виросло місто Славутич, де селили працівників Чорнобильської АЕС з родинами. Сьогодні побачити цікаві експонати і навіть поспілкуватися з очевидцями цієї доби можна в Краєзнавчому музеї міста Славутич та Чорнобильської АЕС. Перший поверх тут присвячений аварії та ліквідації, а другий ― розвитку Славутича.

Перше, що зацікавило в музеї ― можливість побувати на віртуальній екскурсії у м. Прип’ять.

«Музей створено у 2007 році. Натхненником створення музею був Євген Абдулаєвич Алімов, він започаткував невеличкий музей у школі №3, назбирав багато експонатів, і було вирішено зробити музей на міському рівні. Спочатку тут були експонати тільки про місто. Все, що стосується Чорнобильської станції, раніше зберігалося у відділі самої ЧАЕС, а  потім вони передали нам ці зали, ми зробили експозицію», ― каже директорка музею Христина Бєльченко.

У зв’язку з війною відвідувачів у музеї поменшало, проте люди все одно приїжджають. Цікавить «чорнобильська тема» не тільки українців, але і іноземців.

Експозиції, присвячені історії Славутича

«Їдуть і невеликі організації, фонди, журналісти. На минулому тижні, до прикладу, у нас були представники Великобританії та Ірландії», ― каже директорка.

У музеї працює 7 людей. Екскурсовод ― Станіслав Борисович, понад 30 років пропрацював на Чорнобильській АЕС. Знає англійську і проводить екскурсії для іноземців.

Екскурсовод Станіслав Шекстело може розповідати цікаві факти про ЧАЕС годинами

«Більшість людей, які їдуть, вони дізнаються про Славутич як місто, яке утворилося після аварії. Тобто, на нам нікуди від цього не дітися… І не треба «діватися», треба цим користуватися», ― вважає Христина Бєльченко.

Зустріли засновника музея: якраз опрацьовував новиий експонат
Дзвони Чорнобил

Стаття і відео створені у рамках проєкту «Демократична інтеграція, стійкість, та залучення» (Ukraine-DARE), який втілює Democracy Reporting International (DRI) за фінансової підтримки Федерального Міністерства закордонних справ Німеччини. Думки та погляди, виражені під час заходу (або наведені в публікації), не обов’язково відображають позицію Федерального Міністерства закордонних справ Німеччини.

Exit mobile version