Дніпропетровський обласний центр контролю та профілактики хвороб (ЦКПХ) попереджає про небезпеку від укусів отруйних павуків. Так, мешканка Нікополю навіть стала жертвою укусу каракурта — небезпечного павука, якого ще називають Чорною вдовою.

З початку літа та до половини вересня каракурти є найбільш небезпечними, адже на цей час випадає період їхньої міграції. Під час шлюбного сезону особливо небезпечні самиці каракуртів (їх можна відрізнити за червоними плямами на тілі). Укус самиці Чорної вдови спричиняє сильний біль в місці пошкодження шкіри, набряк, судоми біль у м’язах, швидке підвищення температури та порушення дихання. 

Окрім Чорної вдови небезпеку мешканцям Дніпропетровщини несуть також інші види, а саме:

  • тарантул або павук-вовк. Довжина тіла тарантула може сягати до 37 мм, це найбільший павук в Україні. Тарантули живуть у норах, які часто будують на городах. Також їх можна зустріти у степу, під камінням, балках. Павук-вовк не нападає на людей, якщо його не займати, але самиці можуть бути агресивні у шлюбний період (червень-липень);
  • жовтий павук Сак. Найчастіше жовтий павук зустрічається у північних областях. До Дніпропетровщини його було завезено лише декілька років тому. Ці павуки роблять свої гнізда під паливною системою автомобіля, адже їх приваблює запах бензину. Саме так павуки подорожують країною. Не дивлячись на малі розміри (до 10 мм), Сак є дуже небезпечним;
  • ангіопа (павук-зебра, павук-оса). Раніше ангіопа мешкала лише у Криму, але через глобальне потепління цей вид розповсюдився по всій Україні. Впізнати павука можна по характерному яскраво-жовтому забарвленню з чорними смужками. Ангіопа селиться на городах та присадибних ділянках, особливо полюбляє кущі малини, аґрусу, смородини;
  • ерезус-чорний (павук-сонечко). Окрас ерезуса майже такий самий, як у «сонечка» — червоний в чорні цятки. Укуси цих павуків небезпечні, бо викликають сильні алергічні реакції.

Через те, що отруйні павуки частіше за все зустрічаються на городах та у лісах або парках, то людям слід бути уважними під час роботи на своїх ділянках та в період заміського відпочинку. Рекомендується обирати закрите взуття, а також користуватися спреями та іншими засобами від комах.

Якщо вас вкусив отруйний павук то, перш за все, не треба панікувати. Пийте багато води та якнайшвидше зверніться до лікаря. 

Share.
Leave A Reply