З 15 лютого на Дніпропетровщині починає діяти сезонна заборона на вилов щуки. Вона триватиме півтора місяця — до 31 березня.
Про це повідомляється на сайті Дніпропетровського рибоохоронного патруля.
Обмеження спрямовані на збереження популяції щуки під час її нересту та міграції. Як пояснює директорка департаменту екології та природних ресурсів Дніпропетровської ОВА Яна Науменко, така практика відповідає європейським стандартам рибальства та рекомендаціям науковців.
«Заборона встановлена, аби забезпечити охорону щуки під час її міграції та нересту. Обмеження зазначені у Правилах любительського рибальства», — наголосила директорка департаменту екології та природних ресурсів Дніпропетровської ОВА Яна Науменко.
Щука нереститься за температури води 3-5°C, тому її нерест відбувається значно раніше, ніж у інших видів риб. Перед самим нерестом риба мігрує до місць розмноження, і в цей період вона особливо вразлива до вилову.
Рибалки, які порушать заборону, ризикують отримати покарання. За незаконний вилов передбачена як адміністративна, так і кримінальна відповідальність. Крім штрафу, браконьєрам доведеться відшкодувати збитки в розмірі 3 468 грн за кожен незаконно виловлений екземпляр.
Окрім заборони на вилов щуки, триває також заборона на вилов раків, яка діятиме до кінця червня. Рибалкам нагадують про заборону ловлі риби на зимувальних ямах — вона триватиме до початку весняно-літньої нерестової заборони.
Матеріал підготовлений завдяки фінансовій підтримці Української Асоціації Медіа Бізнесу за гроші “Німецького Фонду Маршалла з США” та “Українського Медіа Фонду”.