В Китаї поширюється новий вірус ― метапневмовірус (HMPV). Вчені побоюються, що вінможе бути навіть загрозливішим за COVID-19.
Захворювання вже вийшло за межі Китаю. Станом на 6 січня, в Україні підтвердили 13 випадків зараження. Про це повідомила Лікарка-епідеміологиня Ольга Голубовська на своїй сторінці в Facebook.
Метапневмовірусна інфекція — це респіраторне захворювання, що вражає верхні та нижні дихальні шляхи. Симптоми HMPV подібні до проявів Covid-19, грипу або запалення легенів. У зоні ризику — маленькі діти, люди похилого віку та люди з ослабленою імунною системою.
Ольга Голубовська дала рекомендації, як захиститися від вірусу та що робити у разі зараження:
«По-перше, не панікувати. Ще раз, фактор часу — вирішальний для тактики ведення хворих. В разі виникнення респіраторного захворювання, особливо у груп ризику, бажано його підтвердити. Серед усіх ГРВІ найнебезпечнішими були грип та COVID-19, зараз до тестування треба додавати і метапневмовірус, особливо у госпіталізованих хворих, ресурс є. Якщо ви захворіли — вимірюйте правильно сатурацію крові пульсоксиметром.
По-друге, звичайна профілактика інфекції полягає в уникненні/зменшенні ризиків повітряно-краплинної передачі (обмеження контактування із хворими на респіраторні захворювання, особливо груп ризику, мити руки, провітрювання приміщень, волога уборка). Все це, звичайно, не гарантує зараження, але ж ми памʼятаємо, що уся справа в дозі збудника, що на вас «нападає»: чим вона менше, тим більше шансів мати нетяжке захворювання.
В-третє — загальна рекомендація. Слідкуйте за своїм здоровʼям, своєчасно діагностуйте патологію (наприклад, синдром інсулінорезистентності, патологію щитоподібної залози), приймайте вітаміни, особливо Д (за призначенням лікаря), в багатьох є його недостатність або дефіцит, а він, у т.ч. є гормоном імунної системи».
Метапневмовірус виявили ще у 2001 році. Наразі від HMPV ще немає вакцини.