Керівники чотирьох громад Синельниківщини разом з іншими українськими колегами відвідали Польщу. Від Синельниківщини до міжнародного обміну досвідом долучилися очільники Покровської, Іларіонівської, Миколаївської та Маломихайлівської громад.
Про це повідомили у ДніпроОВА.
Протягом декількох днів працювали у Вроцлаві та Лешно, де вивчали досвід роботи органів місцевого самоврядування. Акцент був на організації управління відходами. Говорили й про розвиток територій та подальшу співпрацю.
«Охоче долучаємося до таких візитів, бо попри війну маємо працювати над вирішенням актуальних для громад питань. Управління відходами — одне з них. Зараз відчуваємо це як ніколи раніше, бо приймаємо на своїх територіях все більше людей. Досвід Польщі тут дійсно унікальний. В них немає як такої плати за вивіз сміття, а є відповідний податок, який щомісячно відраховується з заробітної плати», — зазначив голова Миколаївської громади Віктор Одоєвцев.
Такий підхід, додав він, дозволяє уникнути заборгованостей за послугу. Відслідковувати ж неплатників дозволяють також декларації. Їх щорічно у Польщі заповнюють абсолютно всі мешканці. За ними й дивляться, скільки людей проживає у будинку по факту й перевіряють, чи всі внесли податок на вивіз сміття.
«Колеги поділилися, що завдяки такій системі тільки минулоріч знайшли 6 тис. людей, які проігнорували сплату. А це у тамтешніх громадах доволі серйозне порушення й карається штрафом», — додав Віктор Одоєвцев.
Зібране на місцях мито йде на неприбуткове комунальне підприємство. Його фахівці займаються підбором компаній, які збирають, сортують та транспортують сміття на переробний завод.
Перебуваючи у Лешно, учасники обговорили також подальшу співпрацю із польськими територіями.
Проєкту з обміну досвідом сприяли Всеукраїнська асоціація об’єднаних територіальних громад і фонди – міжнародного партнерства з Вроцлава й «Лідери змін».