Проблема пожеж на сміттєзвалищі Павлограду щороку не втрачає своє актуальності. Міські урядовці виділили 5,5 млн грн на ліквідацію надзвичайних ситуацій на полігоні твердих побутових відходів.
19 вересня про це розповів мер міста Анатолій Вершина на спільному засіданні Громадської ради, Молодіжної ради і Ради ВПО.
Міський бюджет включає таку статтю витрат, як ліквідація надзвичайних ситуацій на сміттєзвалищі. В загальну суму в розмірі 5,5 млн грн, яка була виділена цього року, входить:
- 1,5 млн — придбання сипучих матеріалів;
- 1 млн — транспортні послуги з перевезення матеріалів для пересипки;
- 3 млн — резервний фонд на оплату транспортних послуг необхідної спеціалізованої техніки для проведення заходів з локалізації осередків тління, відкритого вогню.
До спеціалізованого транспорту відноситься екскаваторно-гусеничний, колісний, самоскидний. Він використовується в період загорання побутових відходів, пояснив мер. До того ж, КП «Затишне місто» задіює сім одиниць власної техніки.
Щороку на сміттєзвалищі на постійній основі проводяться наступні роботи: сортування сміття, ремонтні роботи, пересипка будівельним сміттям та кар’єрним дріб’язком, зрошення водою території полігону.
«В Україні, напевне, немає такого полігону, який би не горів. Вони горять скрізь, і наш полігон також горить практично постійно: іноді в активній фазі, іноді в пасивній. Якщо він не горить на поверхні, то горить всередині. Єдиний варіант, що можна зробити зі старим полігоном, — це закрити його повністю. Необхідна повна рекультивація. Але для цього потрібно розробити відповідний проєкт, чим ми наразі і займаємося», — розповів Анатолій Вершина.
Зокрема з міського бюджету виділили кошти на два проєкти: будівництво нового та закриття старого полігону. На законодавчому рівні необхідно після закриття старого полігону відразу відкривати новий. Також неможливо відкрити нове сміттєзвалище, допоки не буде закрите попереднє.
«Ми самі створили цю проблему, і створювали її 60 років. 60 років ми нічого не робили з полігоном, а тільки звозили туди сміття. Тому зараз зробити щось зі старим полігоном окрім повного його закриття неможливо», — додав Вершина.
В Україні на утилізацію однієї тонни невідсортованного сміття виділяється 4 евро. Для порівняння, в Австрії на утилізацію однієї тонни вже відсортованих відходів виділяється 87 евро.
Але вирішення проблеми з полігоном твердих побутових відходів не лише вимагає достатнього фінансування, а потребує комплексного підходу. Зокрема — підвищення самосвідомості павлоградців, відкриття сортувальних центрів та заводів з переробки.