23 липня у Павлограді приїжджали співробітники Дніпровського національного університету ім. Олеся Гончара задля дослідження річки Вовча і подальшої розробки проєкту біомеліоративних робіт. Як розповів step.dp.ua проректор з наукової роботи Дніпровського національного університету ім. Олеся Гончара, кандидат біологічних наук, доцент Олег Маренков, стан річки є нормальним, але є над чим працювати задля покращення чистоти води та різноманіття флори та їхтіофауни.

«Є ділянки, які потрібно викошувати через заростання очеретом. Є замулення. Подекуди температура води сягає 30 градусів на мілководді. Бачили загиблу верховодку, окунів. Це не гарний знак, оскільки ми бачимо, як гине риба через таку температуру. Але рівневий режим достатньо високий порівняно з тими річками, де відбуваються масові замори, що є позитивно для річки. Досить мало нітритів, не дуже багато фосфатів, немає такого масового цвітіння водоростів. Проте все будемо аналізувати вже в лабораторії і тоді зможемо дати більш точні результати. Поки що робили лише експрес-аналізи», — розповів Олег Маренков.


Є і гарні знаки: знайшли рибок-пічкурів, «водяних скорпіонів», гірчаків. Подекуди росте мала південна колючка.

«Будемо рекомендувати певне зариблення. Амуром, щоб він поїдав водяну рослинність, — кущарі, очерет. Є гарна база для коропових. Бачили велику кількість гірчака ― це маленька риба, малоцінна, але це означає, що можна зариблювати коропом, якому буде достатньо їжі, буде «виїдання» зайвої органіки і сформується запас коропа — промислової риби, тобто любительського і рекреаційного рибальства», — розповів Олег Маренков.


Він каже, що на деяких ділянках, які були зарослими, є неприємний запах води. Там, де більш розчищені піщані ділянки, — вода проточніша і чистіша.

Роботи велися для розроблення проєкту проведення біомеліоративних робіт р. Вовча в межах Павлограда. Нагадаємо, що видання «СТЕП» активно підтримувало цю ініціативу, про що ви можете дізнатися в окремому розділі на нашому сайті.