Обстріли Донеччини продовжують залишати людей без даху над головою та змушують їх шукати місця для проживання подалі від лінії фронту. Гуманітарна місія «Проліска» підтримує евакуйованих на шляху до безпечніших регіонів. Більш детально про допомогу евакуйованим розповіли на Facebook-сторінці організації «Проліска-Павлоград».
10 березня співробітники «Проліски» зустріли та надали підтримку сімом людям, евакуйованим із Костянтинівки, Добропілля, Мирнограда та Родинського. Всі вони прибули до транзитного центру в Павлограді.

Пані Лідія — одна з тих, хто знайшов тимчасовий прихисток у Павлограді. Її п’ятиповерховий будинок у Костянтинівці був повністю зруйнований внаслідок ракетного удару 8 березня. Під час обстрілу жінка отримала численні осколкові поранення голови та обличчя.
«8 березня близько 13:00 ракета поцілила в мою пʼятиповерхівку та повністю зруйнувала мою домівку. Останні дні в Костянтинівці були просто нестерпними. Постійні вибухи, руйнування, страх вийти на вулицю. Ми не спали ночами, прислухалися до кожного звуку. Життя там більше немає. Ми виїхали, але не знаємо, що буде далі. Ми розгублені, але вдячні, що нас врятували», – розповідає жінка.
У транзитному центрі Павлограда евакуйовані можуть не лише перепочити й оговтатися, а й отримати психологічну допомогу.
Ще одна жінка, евакуйована з Донецької області, пані Олена довго залишалася у своєму будинку, проте через постійні обстріли також вирішила покинути рідне місто.
«Дуже переживала за своє життя. Загострилися хронічні захворювання. Зʼявилося постійне відчуття тривоги та безпорадності», — розповіла вона психологині.
Пані Олена працювала з психологом «Проліски». Фахівчиня надала жінці базову психологічну підтримку, допомога була спрямована на стабілізацію психоемоційного стану.
«Олена зазначила, що її психологічний стан покращився, в неї зʼявилися сили для того, щоб вирішувати нагальні питання. Також вона виявила бажання продовжити роботу з психологом», — повідомляють представники «Проліски».
Загалом 10 березня у центрі базову емоційну допомогу отримали восьмеро евакуйованих. Додатково кейс-менеджери надали п’ять консультацій щодо оформлення довідки внутрішньо переміщеної особи (ВПО).