12 травня група батьків учнів та директорка закладу Людмила Дикса прийшли до Павлоградської міської ради відстоювати рідну школу ― Гімназію №6 на сел. ім. 18 вересня. Її планують закрити, а дітей перевести у Ліцей №11. З батьками зустрілася депутат Дніпропетровської обласної ради Тетяна Дацько.

Головними причинами закриття Гімназії №6 у міській владі називають малу кількість учнів (285 людей), відсутність укриття. Коштів на утримання закладу в місцевому бюджеті немає, а державний бюджет не покриває витрати на малокомплектні школи.
Така перспектива не подобається батькам учнів. Перш за все, більшість батьків проти офлайн-навчання під час війни на потенційно небезпечному районі. Укриття, яке облаштували в Ліцеї №11, не викликає в них довіри.
До того ж укриття не зможе одночасно вмістити всіх 800 учнів (а саме стільки дітей буде навчатися в 11-й школі за умови приєднання до неї сусіднього навчального закладу). Ймовірно, доведеться впроваджувати другу зміну навчання, і це також є значним недоліком.
«Що таке взимку, у воєнний час, дитина ввечері йтиме додому 2,5 – 3 кілометри? В них не буде змоги їздити ні на танці, ні в СОК-центр, ні в Палац творчості, бо вони приходитимуть додому о 17-й годині вечора», ― аргументують батьки.
За словами батьків, навіть при повному онлайн-навчанні в 6-й школі діти отримують достатній рівень знань, завдяки професіоналізму педагогів. А маленька кількість дітей навпаки є плюсом, адже вчителі можуть приділити увагу кожному учню.
«Це сімейна школа. Тут є індивідуальний підхід до кожної дитини», ― зазначають батьки.
Ініціативна група батьків налаштована рішуче ― хочуть навіть подавати до суду, щоб школу не закривали.
Подібна ситуація зі школою №20 ― там станом на 1 вересня 2025 року залишатиметься навчатися лише 134 дитини. Школу планують приєднати до Ліцею №12.
Питання буде вирішуватися завтра, 13 травня, на сесії Павлоградської міськради.