Замулення, обміління, забруднення важкими металами та нафтопродуктами, пересихання ― ці всі проблеми сьогодні стосуються українських річок. Місто Павлоград побудовано на берегах річки Вовча, і щороку її стан погіршується. Як впливає війна на річку та як можна їй допомогти ― ці та інші питання обговорювалися на Конференції «Збережемо річки Павлоградщини разом». Гостем Конференції став Олег Маренков ― проректор з наукової роботи Дніпровського національного університету ім. Олеся Гончара, кандидат біологічних наук, доцент. Він є керівником лабораторії, що займається відновленням водойм, оцінкою впливу забруднень воєнного характеру, розробленням рекомендацій щодо зниження таких ризиків.

Основні річки Павлограда: Самара, Вовча, Гнізка і Кочерга.

«Вовча має певні екологічні проблеми: заростання, заміління, знищення екологічного різноманіття, цвітіння води, поява видів-вселенців. Той же сонячний окунь, нехарактерний вид,який зараз мешкає в більшості водойм, мармурові раки… Річка Гніздка використовується як колектор для стічних вод, шахтних вод, вона потребує реабілітації. Річка Кочерга поросла очеретом і входить до списку 1 500 загублених річок України. Погодьтеся, цим не можна пишатися. Ці проблеми потребують вирішення», ― розповів Олег Маренков.

На конференції виступив секретар Павлоградської міської ради Сергій Остренко. Він зазначив що Павлограду вдалося взяти участь у грантовій програмі Шведського фонду, і зараз розробляється технічна документація на реконструкцію очисних. Крім того, вже закладені кошти на розробку програми з біомелірації, про яку ми неодноразово писали на сторінках нашого сайту «СТЕП ― медіа про Західний Донбас». Нагадаємо, що біомеліорація ― це очистка річок природнім шляхом, зокрема, запускаючи риб-меліорантів (коропів, амурів і товстолобів).

«Нещодавно на нараді в обласній державній адміністрації вирішувалося питання щодо співфінансування проєкту відновлення дамби у с. Межиріч, тим самим ми підіймаємо рівень води», ― зазначив Сергій Остренко.

Він додав, що зараз немає можливості реалізувати великі екологічні проєкти саме за рахунок міського бюджету, тому що більш нагальні потреби ― допомога військовим, ліквідація обстрілів. Проте він пообіцяв, що виконком може долучатися і допомагати громадським організаціями та науковцям подавати заявки на міжнародні проєкти і гранти.

Участь у Конференції взяли представники виконкому, грмомадських організацій, депутат міської ради Оксана Старушенко, директорка Еколого-натуралістичного центру Катерина Кириченко і та інші зацікавлені.

Захід пройшов за ініціативи сайту «СТЕП ― медіа про Західний Донбас», ГО «Молодіжний центр спілкування «Позитивний Павлоград» завдяки фінансовій підтримці Української Асоціації Медіа Бізнесу за гроші «Німецького Фонду Маршалла з США» та «Українського Медіа Фонду».

Comments are closed.