Щороку, 2 серпня, в Україні на державному рівні відзначається Міжнародний день Голокосту ромів. Павлоградський історико-краєзнавчий музей долучився до Дня пам’яті та відкрив пересувну виставку.
Більш детально про виставку розповіла старший науковий співробітник Павлоградскього історико-краєзнавчого музею Тетяна Яцкова.
Виставка до міжнародного дня Голокосту ромів — «Калі траш» — відкрилася в рамках проєкту «Такі різні люди», програми «Інтеркультурні міста».
Не дарма саме 2 серпня було обрано Днем пам’яті, адже в цю дату в 1944 році в таборі Аушвіц було знищено за різними даними від 3 до 4 тисяч ромів.
В перекладі з ромської «Калі траш» означає «чорний жах» — саме так представники ромської інтелігенції називають переслідування в період Другої світової війни. Проте є й і інша назва цього періоду — «Параймос». Це визначення використовується саме для позначення геноциду ромів.
На виставці представлені світлини 1930-1940-х років, на яких висвітлюються факти переслідування ромів та перебування в концтаборах. Також експозиція включає печатну машинку і фотоапарат того періоду, які використовувалися для друкування розпоряджень щодо порядку переслідування ромів та фіксування виконання цього жорстокого злочину.
Виставка діятиме до 9 серпня включно.
2 коментарі
Pingback: У Павлограді презентували виставку «без упереджень і стереотипів» - step.dp.ua
Pingback: У Павлограді вшанували пам’ять жертв ромського геноциду (ФОТО і ВІДЕО) - step.dp.ua