step.dp.ua

Волонтерська «мануфактура»: як небайдужі павлоградці об’єдналися у хаб (ВІДЕО)

З перших днів війни у Павлограді люди самоорганізувалися і створили кілька волонтерських хабів. Один з них ― «Разом до перемоги» ― де щодня працюють понад 50 людей. Вони плетуть сітки, роблять пауербанки, кікімори та збирають допомогу.

Керує хабом Наталя Якушенко. Її телефон є у бригад з усіх «гарячих напрямків» ― Харківського,  Донецького, Запорізького, Херсонського. В день приймає по 30-40 дзвінків.

З початку війни в цьому хабі сплели понад 2400 сіток…

«Без відпусток без вихідних ми плетемо, працюємо, збираємо якісь смаколики, їжу, шкарпетку та інше для хлопців. От зараз зима, потрібні шкарпетки, устілки, рукавички…», ― каже Наталя.

Щодня працює справжній «цех» з виробництва сіток. Тут вже придумали систему для нарізки стрічок. Таку, що на нарізку однієї стрічки йде 1,5 секунд.

«Також в нас є електронщики, наша «Команда База». Це хлопці, які виробляють павербанки, точкові ліхтарики», ― розповідає волонтерка.

Роблять такі зарядки зі старих одноразових цигарок, з яких дістають акумулятори.

«Потреба є в руках – не вистачає рук. В нас в великому залі плетуться дві великі сітки, от якби десяток рук на одну сітку та з десяток на другу. В нас зараз є замовлення на три місяці вперед. Якби було більше людей, то скоріше б плелися сітки. І це ми працюємо з 8 ранку до 18:00, без вихідних, але все одно не встигаємо», ― каже Наталія.

Докладніше про роботу хабу — на відео:

Разом до Перемоги є в Instagram та Facebook

Стаття і відео створені у рамках проєкту «Демократична інтеграція, стійкість, та залучення» (Ukraine-DARE), який втілює Democracy Reporting International (DRI) за фінансової підтримки Федерального Міністерства закордонних справ Німеччини. Думки та погляди, виражені під час заходу (або наведені в публікації), не обов’язково відображають позицію Федерального Міністерства закордонних справ Німеччини.

Exit mobile version