Вода має велике значення для тварин. Її води в організмі ― 60-70%. Втрата рідини тягне за собою втрату таких важливих речовин як калій, натрій, хлор, які є електролітами. Зменшення їхньої кількості загрожує спазмами, судомами, порушенням роботи серця та судин, утворенням каменів у нирках, проблемами з печінкою та ін.
Які симптоми вказують на нестачу рідини в організмі вихованця:
• сухий гарячий ніс;
• тяжке дихання, задишка;
• сухі запалі очі, бліді ясна;
• апатичність, порушення орієнтації, втрата рівноваги, невпевнені рухи.
• зміна настрою вихованця – він здається сонним чи переляканим;
• сухість шкіри, втрата еластичності – під час створення пальцями на шкірі складки вона розправляється повільно чи не розправляється;
• блювота, відсутність апетиту, розлад травлення.
Тест на еластичність шкіри
Щоб перевірити, чи не зневоднений собака, обережно пощипніть шкіру вашого вихованця на задній частині шиї. Якщо для повернення в нормальне положення потрібно більше часу, ніж зазвичай, ваш вихованець може бути зневодненим.
Як лікувати зневоднення?
Легке зневоднення можна лікувати доступом до чистої води, і ваша собака часто буде пити самостійно. Але гостре помірне або сильне зневоднення може виснажити вашу собаку, і вона може бути не в змозі легко пити самостійно.
Якщо ви помітили у собаки ознаки зневоднення, повільно дайте їй пити воду з електролітами. Якщо він не може втримати воду, дайте йому лизати трохи льоду або промокніть рот мокрою тканиною.
Якщо тварина зовсім перестане пити, негайно зверніться до ветеринара.
Як допомогти безпритульним тваринам?
У межах міста безпритульні тварини обов’язково повинні мати доступ до прохолодної чистої води. Потрібно влаштовувати їм поїлки, наприклад, із механічним наповненням.
Птахи, хом’яки та інші живі істоти мають перебувати у кімнаті, яка добре провітрюється. І, звичайно, не забувайте про поїлки з водою.
Читайте по темі: У спеку птахи винайшли креативний спосіб добувати воду