Поблизу Павлограда, в селищі Межиріч є унікальна археологічна пам’ятка — Мавринський майдан. Ці кургани називають українським Стоунхеджем через правильну геометричну форму, що згори нагадує велетенського краба. 

Але найрозповсюдженіша версія свідчить про те, що це місце використовувалося як календарно-обсерваторний комплекс. По руху Сонцю наші предки відстежували плин часу, а саме — коли починався новий сезон. 

Наразі достеменно невідомо, як саме, ким та для чого було створено Мавринський майдан, але одне можна сказати точно — це місце має магнетичну силу, яка приваблює сюди як дослідників, так і звичайних туристів. 

Щороку в день літнього рівнодення Мавринський майдан збирає десятки людей. Містяни та мешканці найближчих сіл приїжджають сюди на автівках та велосипедах, щоб побачити справжнє диво природи — сонце, що сідає рівно поміж двох пагорбів прадавнього кургану. 

В довоєнні часи в магічну ніч рівнодення відвідувачі приїздили на майдан з наметами та влаштовувалися на кемпінг. Дослідники привозили проектори та інше обладнання, щоб проводити для всіх зацікавлених людей лекції щодо створення майдану. Рідновіри весь рік чекали на ніч перед рівноденням, бо це ідеальний час для язичницьких ритуальних обрядів.

Але цього року через війну на майдані було порожньо. Відчути енергію природи та побачити неймовірний захід сонця зібралося всього лише декілька людей. 

Мавринський майдан існує вже понад 5000 років, і за цей період наш регіон пережив немало важких часів. Тож війна — це лише чергове випробування, яке рано чи пізно закінчиться. Немає сумнівів, що одразу в перший рік нашого мирного життя, в день літнього рівнодення, сонце на майдані знову зійде для десятків людей, які проведуть цю чарівну ніч на кургані. 

День літнього сонцестояння на Мавринському майдані 🌤🌿 #павлоград #stepmedia (youtube.com)

Share.
Leave A Reply