step.dp.ua

«Заходять з одним пакетиком ― все інше згоріло»: через Павлоград евакуюються мешканці прифронтових міст

З небезпечних громад Донеччини, де загострилися бойові дії, людей везуть у більш безпечні регіони країни. Одним з транзитних пунктів є Павлоград. Тут зустрічають евакуаційні автобуси, а далі людей супроводжують в інші області країни. Інколи люди мають, до кого поїхати, інколи― ні. Зараз тих, кому нікуди їхати, везуть на Кіровоградщину. Їдуть з собаками, котами…

«Зустрічаємо людей Донеччини. З 30 серпня через пункт пройшло 773 людини. Дуже багато маломобільних людей, у яких немає родичів. Вони покинуті. Телефонують сусіди, і їх вивозять. Найстрашніше, коли заходять нажахані і налякані люди, у них в руках один пакетик, все інше згоріло, включаючи документи… Коли заходять люди на милицях, старенькі, і ми питаємо: «А чи є у вас куди їхати? І вони кажуть: «Так». Це як бальзам для серця…», ― розповіла Алла Рябцева, яка представляє Донецьку ОВА на транзитному пункті.

Володимир виїхав з міста Гірник, Курахівської громади. Колись у місті проживало 11 тис. людей. Зараз не працюють ні аптеки, ні банки, майже немає магазинів. Володимир― шахтар. До перших чисел вересня його родина ще залишалася в місті.

«Вчора у мене згоріла квартира, і у сусідів теж… Вигоріло три під’їзди… Пробило підлогу, розламало плити… Я був дома, ледь виліз з-під плити… Після цього ми одразу виїхали. Всі документи згоріли. Головне, що живі залишилися», ― каже Володимир.

Гірничанин каже, що жорстокі бої почалися десь тиждень тому. Почали бити в цивільні будинки. Зараз чоловік збирається їхати до родичів на Чернігівщину. З собою беруть собаку Річі.

На транзитній точці багато волонтерських організацій: «Схід СОС», «Поліска», «Людина в біді», «Право на захист»…

«Ми працюємо на цій транзитній точці, видаємо гігієнічні набори, евакуйованих з Донецької області. Видаємо одяг, так як люди виїжджають практично ні з чим, допомагаємо оформити документи, паспорти, пенсійні картки… Також майже цілодобово на місці працює психолог. Людям надається перша психологічна підтримка, щоб стабілізувати їхній стан і надати базову емоційну підтримку. Вчора завершили працювати о 23:00», ― каже Олексій Пріма, консультант у сфері захисту Гуманітарної місії «Проліска». Він зараз живе у Дніпрі, але сам приїхав із Сєвєродонецька, і взагалі у команді їхньої організації багато ВПО.

Організація «Проліска» працює у прифронтових регіонах країни. Під час обстрілів допомагають людям, надають плівку, OSB. На місці прильоту в Павлограді 6 вересня в перший день працювали до третьої години ночі.

Рятувальники з Дніпра привезли пересувний душ

Місце, до розташований транзитний пункт, вказувати не можна. Також не озвучують розклад евакуаційних потягів та інше, адже підступний ворог запускає ракети, в тому числі, по цивільним цілям.

Exit mobile version