Наглядова рада Фонду енергоефективності ухвалила рішення про відновлення прийому заявок на участь у державній Програмі “ВідновиДІМ”. Починаючи з 15 липня, об’єднання співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ), що постраждали внаслідок війни, знову можуть подавати документи на участь у програмі.

Це рішення стало довгоочікуваною новиною для сотень ОСББ по всій країні. Відтепер у них з’явився шанс отримати фінансування для ремонту пошкоджених будинків і проведення енергоефективних заходів.

Програма спрямована на підтримку багатоквартирних будинків, що постраждали внаслідок збройної агресії російської федерації. Вона дає змогу ОСББ не лише відновити пошкоджене житло як було, а й підвищити його енергоефективність.

У новій редакції Програми враховано напрацювання попередніх етапів та запити учасників. Серед основних змін:

 Ключові оновлення Програми

Збільшена максимальна сума гранту

Збільшений граничний розмір гранту, який ОСББ може отримати на один об’єкт відновлення, — з 8,8 млн грн до 10 млн грн. Це дасть змогу охопити більший обсяг робіт і відновити більші за розміром багатоквартирні будинки.

Розширений перелік прийнятних заходів

Перелік прийнятних заходів, на які можна отримати грант для виконання ремонтних робіт у межах Програми «ВідновиДІМ», розширився. 

Відтепер за отримані кошти можна:

–  Встановити індивідуальний тепловий пункт (для будинків з централізованим теплопостачанням, які досі не мають автоматичного регулювання теплоносія). Отже  ОСББ можуть реалізовувати не лише відновлення, а й заходи з модернізації систем теплопостачання — для забезпечення ефективного і комфортного опалення. Важливо: Вартість цього заходу не більша за сумарну вартість усіх інших прийнятних заходів у межах Проєкту, згідно з договірними цінами або актами виконаних робіт.


– На фасадах зі значними пошкодженнями внаслідок бойових дій можна замінити старі дерев’яні світлопрозорі конструкції опалювального контуру (вікна або балконні блоки квартир) навіть без візуальних ознак пошкоджень, якщо вони не є енергоефективними.  

Компенсація витрат на технічний нагляд 

Розмір гранту на технічний нагляд становить 1,5% від вартості будівельних робіт, які оплачуються за грантові кошти. Але загальна сума не може перевищувати 80 000 гривень. 

Важливо: ОСББ має напряму контрактувати незалежного фахівця технічного нагляду, який представлятиме замовника в процесі будівництва

Судова експертиза Актів приймання виконаних будівельних робіт

Акти виконаних робіт, які подаються до Фонду за Програмою, обов’язково повинні пройти перевірку вартості робіт у державній експертній установі або в судового експерта.

Щоб заявка була швидко перевірена й схвалена, важливо виконувати роботи якісно та згідно з будівельними нормами, робити детальну фотофіксацію, залучити незалежний технічний нагляд, а також правильно скласти акти й передати їх на перевірку кваліфікованим фахівцям.

Новий порядок виплат гранту: тепер 60/40 замість 70/30

Згідно з оновленими умовами Програми «ВідновиДІМ», виплати гранту перерозподілено. Раніше після схвалення заявки ОСББ отримувало 70% суми наперед, тепер — 60% на першому етапі та 40% — після завершення робіт.

 Спрощено та уточнено перелік документів

Оновлено вимоги до технічних звітів з обстеження будівель, довідок і фотофіксації.Тепер вони мають бути більш точними, структурованими і містити всю необхідну інформацію. Зокрема, у звітах має бути чітко описано обсяг пошкоджених конструкцій. Фото мають бути якісними, зробленими з правильних ракурсів і з прив’язкою до об’єкта, щоб чітко показати, що саме і як було відновлено. На фото мають бути відображені заактовані матеріали та роботи, зафіксовано стан конструкцій до і після ремонту.

Ми розуміємо, що кожен пошкоджений дім — це історія втрати, тривоги й очікування. Але разом ми можемо повернути безпеку, тепло і гідність у спільний простір. Закликаємо представників ОСББ не відкладати підготовку проєктів і подаватися до Програми вже з 15 липня.

За потреби звертайтесь до відділу підтримки клієнтів та супроводу проєктів Фонду — фахівці допоможуть вам пройти всі етапи підготовки.

Ознайомитись з новою редакцією Програми ТУТ

Увага! Усі оновлені умови діють виключно для нових заявок, поданих після 15 липня 2025 року.