Вже 9 років у м. Павлоград існує Кіноклуб Docudays UA «Поза прокатом» при ГО «Молодіжний центр спілкування «Позитивний Павлоград». У 2024 році Кіноклуб почав реалізовувати Адвокаційну кампанію «Збережемо річки разом». Її мета ― привернути увагу до цієї проблеми та усім разом замислитися, які кроки ми можемо зробити, щоб зберегти наші річки.
*Адвокаційна кампанія – це комплекс заходів для впровадження соціальних змін, які сприяють розвитку громади.
На Павлоградщині протікають такі річки, як як Вовча, Самара, Мала Терса, Тернівка… Місто Павлоград взагалі-то і засноване в межиріччі Самари і Вовчої. На жаль, майже всі річки вже мають великі проблеми. Невеличкі Гніздка і Кочерга — замулені і майже пересохли. У Самарі та Вовчій майже постійно виявляють сухий залишок, хлориди, сульфати, про що свідчать дослідження ДУ «Дніпропетровський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ».
![](https://step.dp.ua/wp-content/uploads/2024/09/buklet-1-1024x576.jpg)
В межах своєї Адвокаційної кампанії «Збережемо річки разом» кіноклубівці дивилися фільми та обговорювали їх, залучали експертів, а ще ― провели толоку на березі р. Вовча та розмістили інформаційні таблички.
![](https://step.dp.ua/wp-content/uploads/2024/07/step1-8.jpg)
![](https://step.dp.ua/wp-content/uploads/2024/07/step1-1.jpg)
Найближчим часом планують подати звернення до міської влади, яке містить пропозиції з внесення змін та доповнень до Програми охорони навколишнього природного середовища м. Павлоград в частині біологічної меліорації р. Вовча в межах м. Павлоград (очищення води шляхом зариблення).
5 вересня на базі приміщення «Центру інноваційного розвитку «Персона» пройшов показ фільму «Заповідник Асканія» режисера Андрія Литвиненка.
«Цей світ тримається на диваках». У цьому фільмі кілька сюжетних ліній, вони сплетені між собою і розповідають нам про Асканію», ― коментує вчитель зарубіжної літератури ліцею №1 Олена Бісик.
![](https://step.dp.ua/wp-content/uploads/2024/09/buklet-10-1024x576.jpg)
Ми обговорили те, як зображено у фільмі Асканія ― як місце, де людина зустрічається з природою. І кожен з учасників стрічки має свою історію. Також ми побачили явне недофінансування заповіднику, байдуже ставлення деяких людей до природи, і те, як не тільки люди споглядають за природою, але і природа з подивом споглядає за людьми.
Це біль ― заповідник зараз в окупації. За останньою інформацію, там сталося кілька великих пожеж, частину тварин вивезли до Криму і російської федерації. Також над заповідною зоною літає авіація, зафіксовано вибух, ймовірно, від падіння снаряда. Все це впливає на стан тварин. Також багато професіоналів були «видавлені» окупантами і під страхом бути затриманими ― покинули улюблену роботу, будинки і виїхали на підконтрольну Україні територію.
![](https://step.dp.ua/wp-content/uploads/2024/09/buklet-9-1024x576.jpg)
![](https://step.dp.ua/wp-content/uploads/2024/09/buklet-8-1024x576.jpg)
«Для багатьох глядачів, особливо старшокласників, це був перший досвід перегляду документального кіно. Коли на екрані ― не актори, а реальні люди, з їхнім вибором, і життям, як воно є. Ми поговорили і про людей, і про природу. Про те, як кожен може долучитися до збереження природи. Також торкнулися і теми, що іноді треба відмовитися від гаджету заради прогулянки лісом. І дотримуватися простих правил ― не смітити, не ображати тварин, не виривати рослини», ― поділилась журналістка, засновниця Кіноклубу «Поза прокатом» Тетяна Волкова.
Кожен з учасників показів «І кожна річка» (реж. Олеся Моргунець-Ісаєнко) та «Заповідник Асканія» отримали еко-шопери як символ екологічного способу життя і буклет про збереження річок та діяльність кіноклубу в цьому напрямку.
![](https://step.dp.ua/wp-content/uploads/2024/09/buklet-3-2-1024x576.jpg)
Ознайомитися з буклетом можна нижче:
Проєкт впроваджується завдяки підтримці Мережі DOCU/CLUB, що фінансується Посольством Швеції в Україні, Національним фондом на підтримку демократії (NED) та Fondation de France.
Думки, висновки чи рекомендації належать автор(к)ам та упорядникам/-цям цієї публікації та не обов’язково відбивають погляди урядів чи благодійних організацій цих країн. Відповідальність за вміст публікації несуть виключно автор(к)и та упорядники/-ці.
1 коментар
Pingback: На Павлоградщині Рибальський клуб випустив в річки сотні кг риби (ВІДЕО) - step.dp.ua